Blog

Dobrý den,

jmenuji se Dita a rozhodla jsem se s Vámi podílet o pocity, starosti, radosti.

Bylo září loňského roku, kdy jsem se tenkrát ještě s kamarádkou rozhodla otevřít tvořivou dílnu. Jediné co jsme dlouho nevěděly jak se bude jmenovat. Je to bylo jmen, …. už si asi pamatuji na divizna, to dlouho vedlo a asi by i vyhrálo. Jenže přišel Honza, který nám pomáhal návrhem prostor a rázem to bylo ARTYKADLO. I přesto, že se prostory změnily. Nejdříve jsme našly prostory u finančního úřadu v Holicích. Bohužel tam to nedopadlo. Tak jsme začali pomalu hledat znovu, ale v tu dobu byly vánoce. Všichni měli jiné starosti a i my jsme v hledání polevily.

Po nějaké době jsme si vzpomněly na prostory nad stadionem a bylo hotovo. Prostory jsme musely zrekonstruovat a ještě teď mají spoustu vad, které nás budou stát nemalé peníze a čas.

No a co vlastně, že to tam děláme a proč?Děláme? Chceme Vás naučit tvořit, naučit krásu vlastní tvorby. Naučit se odreagovat, dobít baterky mezi přáteli, kteří přicházejí na to stejné tvoření jako vy.

Co se nám nedaří? A proč? Dát o sobě vědět, lidem, kteří by rádi tvořili. Dát jim tu šanci se realizovat. Proč? Dáváme letáky kam se dá. Komunikujeme denně přes facebook, ale to je všechno málo. V tuto chvíli je pro nás těžké si platit ještě reklamu. Samotné vybavení a rekonstrukce byla velice náročná a vyčerpávající. Možná by to bylo jinak, kdyby si člověk byl jist výsledkem.

Na čem pracuji? V Artykadle je fotoateliér a to je má srdcová záležitost. V říjnu končím Hradeckou fotografickou konzervatoř, která i změnila pohled na svět. Poznala jsem spoustu neuvěřitelných lidí a seznámila se s tolika novými věcmi. Moc za to všechno děkuji. A na čem tedy pracuji? Včera jsem byla na vernisáži výstavy „Divadelní atmosféra“, kde i já vystavuji 5 fotografií. A ještě? Bydlím v Horních Ředicích, které tento víkend slaví 680 let. No a tak ve zvonici bude malá výstava fotografií, kde i já budu vystavovat.